lt
2018-02-20 į sąrašą

Gyvūnams draugiškos vietos Kaune – vienoje svetainėje

„Norime, kad Kaunas būtų draugiškiausias ir atsakingiausias miestas tiek auginantiems gyvūnus, tiek gyvenantiems šalia“, – sako Kauno miesto Gyvūnų globos ir priežiūros tarybos pirmininkas Domas Sirgedas.

Ruošiatės aplankyti Kauną, bet nežinote, kur jus priims kartu su keturkoju draugu? Nuo šiol visą reikiamą informaciją apie keturkojų draugų priežiūrą  galima rasti vienoje vietoje – naujai startavusioje internetinėje svetainėje augintinis.kaunas.lt. 

Tai puslapis, kurį rekomenduojama perskaityti visiems, kurie yra neabejingi keturkojams draugams. Šioje erdvėje surinkta ir patogiai pateikta informacija apie maitinimo įstaigas, viešbučius, poilsio zonas, kurios yra draugiškos gyvūnams. Naujame puslapyje taip pat primenamos gyvūnų laikymo taisyklės, kurių žinojimas ir laikymasis užtikrins, kad tiek gyvūnas, tiek ir aplinkiniai jaustųsi saugiai bei patogiai.

„Dažnu klausimu visuomenė yra pasidalinusi į kelias dalis. Vienas tų klausimų yra augintiniai: vieni juos dievina, kiti nemėgsta ir vengia. Pastebėjau, kad tas priešiškumas kyla iš nežinojimo ir iš nepasitikėjimo. Kils mažiau problemų, jei augintinių savininkai žinos savo pareigas ir atsakingai elgsis su gyvūnais, o tie, kurie privengia gyvūnų, matys gerus pavyzdžius bei miesto pastangas, kurios leis labiau pasitikėti gyvūnų savininkais“, – teigė Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys.

Naujajame puslapyje galima rasti prieglaudų, veterinarijos klinikų ir vaistinių žemėlapį bei kontaktus, taip pat – informaciją apie gyvūnų laikymo taisykles, jų priežiūrą, ženklinimą, sveikatą, veisimą ir prekybą. Didelis dėmesys skirtas benamiams gyvūnams: čia pateikti patarimai, kaip elgtis radus gyvūną be šeimininko, informacija apie programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“, nurodyti prieglaudų kontaktai.

„Norime, kad Kaunas būtų draugiškiausias ir atsakingiausias miestas tiek auginantiems gyvūnus, tiek gyvenantiems šalia. Naujame puslapyje rasite visą reikalingą informaciją apie tai, kokios atsakomybės ir pareigos jūsų laukia įsigijus gyvūną. Žinosite, į kurias kavines galite užeiti su savo augintiniu, kuriuose kur pasiūlyti apsistoti  savo pažįstamiems iš užsienio“, –  sakė Kauno miesto Gyvūnų globos ir priežiūros tarybos pirmininkas Domas Sirgedas.

Apie draugiškas gyvūnams erdves ir renginius nuo šių metų pradžios galima sužinoti ir kas mėnesį išleidžiamame žurnale  „Kaunas pilnas kultūros“. Kultūrinių įvykių kalendoriuje specialiu ženkliuku yra pažymėti  visi renginiai, kuriuose kauniečiai ir miesto svečiai gali lankytis kartu su savo keturkojais draugais.

Visi kavinių, restoranų, parduotuvių, viešbučių, veterinarijos klinikų ir kitų įstaigų atstovai, norintys, kad jų organizacijos būtų įtrauktos į draugiškų gyvūnams vietų sąrašą, kviečiami susisiekti el. paštu kristina.skeriene@kaunas.lt.

Kauno m. savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus informacija

Straipsnyje panaudotoje Artūro Bulotos nuotraukoje - prieglaudos „Penkta koja“ globotinė Ema. 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis