lt
2019-01-31 į sąrašą


Grafinėse novelėse – tikros ir fantastinės Kauno istorijos

Vienas komiksų įkvėptas filmo „Atgal į ateitį“, kitas – keturių primirštų asmenybių, kilusių iš Kauno.


Automobilių entuziastai, tinklaraščio „Sumauta pavara“ autoriai ir jų bičiuliai, įkvėpti legendinio filmo „Atgal į ateitį“, sukūrė skaitmeninį komiksą apie Kauną. Smagios grafinės novelės veiksmas sukasi Laisvės alėjoje, o herojai laksto „Citroen“ automobiliu. Žinoma, svarbią vietą komikse vaidina miesto laikrodis ir pastatas, kuriame jis veikia, tai yra, Kauno centrinis paštas.

santakos

Nuo legendinės „Spurginės“ iki „Megos“, nuo sovietinių užrašų iki patarimų prekiaujantiems kriptovaliutomis – komikso „Atgal į ateitį arba Martyno nuotykiai Kaune“ pasistengė pristatyti itin platų mūsų miesto istorijos ir dabarties spektrą.

Grafinę novelę „pavartyti“ galite feisbuke ar paspaudę nuorodą į jos PDF versiją. Pasiteiravus, ar neplanuoja išleisti ir popierinės komikso versijos (juk tai galėtų būti puikus suvenyras iš Kauno), kūrėjai kol kas to neprižadėjo.

Tuo tarpu leidykla „Kitokia grafika“ kaip tik išleidžia popierinę grafinę novelę „Santakos“. Joje Titas Antanas Vilkaitis atkūrė plačiai nežinomas iš Kauno kilusių keturių tarpukario asmenybių istorijas. Komikso herojai – amerikiečių karys Samuelis Harisas, broliai Hermanas ir Oskaras Minkovskiai bei JAV išgarsėjusi anarchistė Emma Goldman. Daugiau apie šį leidinį skaitykite čia, netrukus vyks oficialus jo pristatymas.

santakos3

„Kaunas IN“ inf.

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis