lt
2021-03-30 į sąrašą

Geriausi „Kino pavasario“ filmai – „drive-in“ kino teatre ant Kauno „Akropolio“ stogo

Į seansus atvykę kino mylėtojai galės išvysti daugiausia šių metų festivalio žiūrovų simpatijų sulaukusius filmus ir laikantis visų saugumo reikalavimų turiningai praleisti šventinį savaitgalį.

Jau daugiau nei savaitę virtualiąją kino šventę dovanojantis festivalis „Kino pavasaris“ kauniečius pakvies į autokino seansus. Balandžio 2⎯5 dienomis ant Kauno „Akropolio“ stovėjimo aikštelės stogo įsikurs „KINO PAVASARIO filmų aikštelė“ su dviem kino salėmis ir specialiais ekranais.

Į seansus atvykę kino mylėtojai galės išvysti daugiausia šių metų festivalio žiūrovų simpatijų sulaukusius filmus ir laikantis visų saugumo reikalavimų turiningai praleisti šventinį savaitgalį.

Pasak „Kino pavasario“ vykdomosios direktorės Agnestos Filatovės, „Kino pavasario“ filmų aikštelės bus puiki alternatyva renginiams, kurių žmonės taip išsiilgę.

„Atsižvelgdami į karantino apribojimus, nuolat ieškome galimybių sukurti įvairesnių ir saugių patirčių kino žiūrovams. Pernai pakvietėme į oro uoste įkurtą „Aerokiną“, šiemet festivalį atidarėme su pasiūlymu praleisti atostogas viešbučiuose neribotai žiūrint filmus – tai padaryti galima iki balandžio 5 dienos. Festivaliui artėjant link pabaigos, pradėsime naują patyriminių seansų ciklą – „KINO PAVASARIO filmų aikštelę“ Kaune“, – į autokino seansus kauniečius kviečia A. Filatovė.

Jai pritaria ir Kauno „Akropolio“ atstovai, pabrėžiantys, kad saugioje ir neįprastoje lokacijoje žiūrovai bent trumpam galės prisiminti kino salę. „Dabartinėmis galimybėmis – tai bene vienintelis būdas saugioje erdvėje patirti kino salės emocijas ir pasimėgauti dideliu ekranu“, – sako Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

Specialioje „KINO PAVASARIO filmų aikštelės“ programoje Kaune patinkantį kūrinį ras ir romantikos bei humoro mėgėjai, ir norintieji pažiūrėti filmus su mažaisiais.

Netikėtų meilės istorijų ir subtilaus humoro mėgėjai filmų repertuare ras romantinių komedijų meistro prancūzo Emmanuelio Mouretʼo filmą „Meilės reikalai“. Tiek juoko, tiek liūdesio ašara nuriedės žiūrint geriausią Europos komediją „Triumfas“. Pagal tikrus įvykius sukurtame prancūzų režisieriaus Emmanuelio Courcolʼio filme pasakojama apie aktorių Etjeną, kuris viename kalėjime nusprendžia pastatyti spektaklį pagal įžymiąją pjesę „Belaukiant Godo“. Į specialią programą įtrauktas ir festivalio atidarymo filmas – Irano režisieriaus Mohammado Rasoulofo „Blogio nėra“.

„Kino pavasario“ filmų aikštelėje“ žiūrovai išvys ir festivalio uždarymo filmą „Obuoliai“, kuriame graikų režisierius Christos Nikou kalba apie atminties reikšmės ir šiuolaikinės vienatvės temas. O ieškantiesiems svajingų filmų puikiai tiks kino vaizduotės galią primenantis „Gagarinas“ – festivalio konkursinės programos atidarymo filmas.

Visus festivalio filmus galima žiūrėti iki balandžio 5 d. „Kino pavasario“ virtualiajame kino teatre filmai.kinopavasaris.lt, naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje ir namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“.

Projektą remia Lietuvos kino centras, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ MEDIA, Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybės. Festivalis „Kino pavasaris“ yra nepriklausoma privati iniciatyva.


„Kino pavasario“ inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis