lt
2019-05-01 į sąrašą

Gegužė Kaune: yra ką veikti!


Vos praūžus festivaliui „Kaunas Jazz“ beldžiasi gegužė, kuri Kaune tradiciškai kupina įvairiausių renginių.


Vos praūžus festivaliui „Kaunas Jazz“ beldžiasi gegužė, kuri Kaune tradiciškai kupina įvairiausių renginių. Nuo miesto gimtadienio iki šiuolaikinio meno savaitgalio, nuo liaudies kultūros iki sportinių šokių, nuo parodų iki motociklų – tik spėkit planuoti! Beje, dauguma šių renginių – visiškai nemokami. Pasimatysim?

05 04 – 05 05
„Gintarinė pora“
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Tai pirmosios, seniausios ir ilgiausiai be pertraukų vykstančios tarptautinės sportinių šokių varžybos Lietuvoje. Kiekvienais metais varžybose dalyvauja geriausios mūsų šalies ir užsienio sportinių šokių šokėjų poros, teisėjauti atvyksta tarptautinės klasės teisėjai iš ne mažiau kaip penkiolikos šalių, pateikiama koncertinė programa. Tai prestižinis renginys, garsinantis Kauną ir Lietuvą visame pasaulyje. Varžybų iniciatoriai – nusipelnę Lietuvos sportinių šokių treneriai ir teisėjai, Kauno miesto garbės piliečiai Jūratė ir Česlovas Norvaišos bei jų šokių klubas „Sūkurys“. Renginio organizatoriai – Kauno kultūros centras, kuriame nuo 1963 m. ir šoka sportinių šokių klubo „Sūkurys“ šokėjai.

ginta2

05 06 – 05 12
„Dizaino savaitė“
Įvairios vietos

Jau keturioliktus metus iš eilės vyksiantis vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje tradiciškai neaplenks ir Kauno. Jos metu kauniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, apsilankyti parodose, semtis žinių ir jomis dalintis konferencijose. Šiemet įvairiuose įvykiuose bus permąstoma techninė estetika, gatvės menas, betonas, dizainas kine, netgi vyks proto mūšiai dizaino tema.


05 06 – 05 10
„VDU kultūros dienos“
Įvairios vietos

Gegužės 6-10 dienomis įvairiose Kauno erdvėse vyks atviros paskaitos apie dizainą, teatrą, šokį, fotografiją, teminės ekskursijos, performansai, koncertai, filmų peržiūros ir daugybė kitų renginių. Įvairiapusišką programą jau trečius metus iš eilės pasiūlys Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) meno ir kultūros festivalis „VDU kultūros dienos“. Pasak VDU Menų fakulteto dekanės Jurgitos Staniškytės, šis jau tradiciniu tapęs renginys natūraliai įsilieja į Kauno kultūrinį peizažą ir kviečia gyventojus tapti dalyvaujamosios kultūros dalimi. „Atviros Menų fakulteto dėstytojų paskaitos, akademinės diskusijos, teminės ekskursijos ir įvairių sričių meno renginiai ne tik puoselėja atviro universiteto idėją, bet ir kuria prasmingą dialogą tarp akademinės bendruomenės, kūrybinio lauko atstovų ir plačiosios visuomenės“, – sako J. Staniškytė.

05 09 – 05 12
„Gallery Weekend Kaunas 2019“
Įvairios vietos

Jau ketvirtus metus galerijų savaitgalis kviečia palydėti parodų sezoną tyrinėjant įvairiapusę miesto kultūrinę padangę. Koncentruota keturių dienų programa aktyvuos per 30 meninių įvykių tiek įprastose, tiek ir netikėtose ekspozicinėse erdvėse. Tarp renginių, kurrie jau skelbiami – virtuali tapybos paroda, R. Požerskio dykumos dulkės, projekto „Klausies“ gyvo garso koncertas Žaliakalnio sinagogoje, zinų piknikas prie Kauno menininkų namų, vienas garsiausių kauniečių Arbit Blatas, laikinoji Čiurlionio galerija, Česlovo Lukensko performansas Rotušės aikštėje, nosies kišimas į Urbonų pelkę, parodos „Atminties popierius“ lankymas paveikslų galerijoje ir kita.

05 10 – 05 12
Ekskursijų savaitgalis „PasiŠANČinėkim!“
Įvairios vietos

Tradiciniu tampantis ekskursijų savaitgalis ir šiemet kviečia pažinti įdomuosius Šančius. Ekskursijas ves profesionalūs gidai ir vietiniai gyventojai, vaikščiosite po skirtingas Šančių vietas, apsilankysite erdvėse, kur ne kiekvienas ar ne visada gali laisvai patekti, dalyvausite kultūrinėse orientacinėse varžybose.

Šeštadienis, 05 11, 11:00
Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“
Zapyškis, Kauno raj.

Nemuno slėnyje prie gotikinės bažnytėlės padangę papuoš gausybė aitvarų bei kitų skrajojančių prietaisų.  Danguje išvysite ne tik didelius bei mažesnius aitvarus, bet ir muilo burbulus. Bus gražios muzikos, skanaus maisto ir daug puikių emocijų. Aitvarų festivalį galima pasiekti ne tik automobiliais, bet ir dviračiais, laivais bei viešuoju transportu!

05 12 – 05 29
„Poezijos pavasaris 2019“
Įvairios vietos

Kaunas pilnas poezijos! Ši tradicija gyva nuo 1965 m., kai buvo pradėta Palemone. Šiemet rekomenduojame nepraleisti gegužės 17 d. vyksiančių Zikarinių, užsukti pas Salomėją Nerį, užkopti į Ringovės piliakalnį… Poezijos pavasario laureatas Marius Burokas bus vainikuotas gegužės 24 d. Maironio lietuvių literatūros sodelyje, o po poros dienų Kačerginėje, V. Mykolaičio-Putino skulptūrinių suolelių parke, vyks poezijos žydėjimo šventė.

poep

05 17 – 05 19
Kauno gimtadienis
Įvairios vietos

Jau antrą dešimtmetį skaičiuojantis šventiškiausias miesto renginys šįkart bus kaip niekada ryškus ir spalvingas. Šiemet jo programa ir scenarijus kuriami taip, kad apjungtų Kauno istoriją ir perspektyvųjį miesto kursą – nuo giliųjų viduramžių ir skambaus tarpukario iki vizionieriškos ateities. Hanzos laikų Kaunas, tarpukario Kaunas ir ateities Kaunas susilies į vientisą muzikos ir šviesų reginį.

gimtad

Šeštadienis, 05 18
Muziejų naktis
Įvairios vietos

Nuo 2005 m. organizuojamoje akcijoje „Europos muziejų naktis“ dalyvauja ir Lietuva, taigi ir Kauno muziejai. Įvairios pramoginės ir edukacinės programos kasmet pranoksta lūkesčius. Pavyzdžiui, Kauno miesto muziejus veiksmą pradės Rotušės skyriuje – kartu su „200m2“ rengiamomis dirbtuvėmis „Miesto architektai” bei Laikinosios sostinės metams skirtos parodos „Kauno (ne)laikinumai“ atidarymu, o kiti skyriai ir jų darbuotojai (išskyrus J. Gruodžio) lankytojų lauks iki vidurnakčio. Tuo tarpu Istorinės LR Prezidentūros (nuotr.) dėmesio centre tądien bus šimtmetį švenčianti Lietuvos Prezidento institucija, su kuria galėsite susipažinti net keturiais būdais.

05 18 muzieju nktis


Evaldo Virkečio nuotr.

Šeštadienis, 05 18
„Bike Show Millenium“
Rotušės a.

Šiemet didžiausiai Lietuvos baikerių fiestai sukanka 20 metų. Tokia iškilminga proga laukiamas rekordinis dalyvaujančių baikerių skaičius, nes visas „Bike Show Millennium“ renginys vyks pačioje miesto širdyje, Kauno Rotušės aikštėje! Būtent iš čia šiemet startuos motociklininkų paradas.

„Bike Show Millennium“ pradžia siekia dar 2000-uosius metus - tuomet šventė vyko T. Masiulio gatvėje. Vėliau renginys persikėlė į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą, paskui keletą metų motociklininkai rinkosi prie „Žalgirio“ arenos, o nuo 2017 m. „Bike Show Millennium“ yra įtrauktas į Kauno miesto gimtadienio programą.

Šeštadienis, 05 18
Gatvės muzikos diena
Įvairios vietos

Gatvės muzikos diena su trenksmu grįžta į Kauno miestą! Dešimtasis iniciatyvos gimtadienis – puiki proga muzikos stilių įvairove kviesti kiekvieną renginio dalyvį tapti gatvės kultūros dalimi ir dainuoti bei groti taip garsiai, jog Kauną išgirstų visa Lietuva.

13392098 1230237700328643 5882984988045521690 o2

05 23 – 05 24
„Europos kultūros sostinės forumas 2019“
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Kaunas 2022“ komandos inicijuotas renginys sutelks įvairių kūrybinių sričių lyderius iš visos Europos. Forumas skirtas žinioms, įkvėpimui, naujoms pažintims ir bendradarbiavimo galimybėms atrasti. Vienijanti šiųmečio forumo tema – „Žmogiškasis faktorius“ – kelia klausimus, ar veikdami nepamirštame svarbiausio, kad nepaisant mūsų profesijos ar visuomeninio vaidmens – pirmiausia esame žmonės. Kaip išeiti iš savo socialinio burbulo ir iš tiesų suprasti kitą?

05 23 forumas2

M. Plepio nuotr.

Ketvirtadienis, 05 23, 19:00
Kiemų šventė
Laisvės alėja

Į ilgiausią visomis prasmėmis vakarienę Laisvės alėjoje kviečiami visi Kauno kaimynai ir svečiai bei bendruomenių nariai. Kiemų šventė – tai bandymas atkreipti visų mūsų dėmesį į kaimynystės vertę ir svarbą, patirti buvimo kartu prie vaišėmis nukloto stalo, vienybės, ir pažinties džiaugsmą. Švenčiama jau trečiąkart, įkvėpta tarptautinės kaimynų dienos, organizuojama kartu su „Kaunas 2022“.

05 23 kiemu svente2

M. Plepio nuotr.

Šeštadienis, 05 25
Putvinskio gatvės diena
V. Putvinskio g.

Kas jūsų kaimynai? Ką jie veikia, moka, žino, gali? Vieną dieną prieš kelerius metus tai nusprendė išsiaiškinti Kauno menininkų namų gyventojai. Iniciatyvių, kūrybingų ir atvirų kaimynų jie rado tiek daug, kad viskas virto į kasmet ryškėjančią Putvinskio gatvės dieną.

05 25 putvinskio diena2

Luko Mykolaičio nuotr.

05 31 – 06 02
Tarptautinis folkloro festivalis „Atataria Lamzdžiai“
Įvairios vietos

Nuo 1984 m. organizuojamas festivalis –  svarbus Kauno kultūros reiškinys, miestui dovanojantis galimybę gėrėtis įvairių Lietuvos regionų bei užsienio šalių liaudies autentiškos muzikos ir šokių pristatymais.

Penktadienis, 05 31, 12:00
Kauno interviu maratonas
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4 Tai pirmasis Lietuvoje 12 valandų interviu maratonas, kurio metu įvairių sričių ekspertai ir miesto žinovai pasidalins savo įžvalgomis apie Kauno dabartį ir ateitį. Prie atviro stalo bus keliami klausimai apie svarbiausius mieste vykstančius procesus, reiškinius ir leidžiamasi į išskirtinių Kauno savybių paiešką.

Penktadienis, 05 31, 19:00
XXIV Pažaislio muzikos festivalio pradedamasis koncertas „Odė džiaugsmui“
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pradedamuoju koncertu festivalis skatina atsigręžti į tai, ką mums visiems teikia nemari akademinė muzika ir klasikinis menas. Šie dalykai – džiaugsmas, gėris prasmė ir tvarumas – atsispindi tiek skambiausiuose muzikos garsuose, tiek prie ketvirčio amžiaus sukakties artėjančio Pažaislio muzikos festivalio filosofijoje. Koncerte, dedikuotame Kauno valstybinio choro 50-mečiui, girdėsite ir Modesto Pitrėno vadovaujamą Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą bei sėkmės tarptautinėse scenose lydimus solistus: sopraną Vidą Miknevičiūtę, mecosopraną Jovitą Vaškevičiūtę, tenorą Kristian Benedikt bei bosą Tadą Girininką. Koncerto metu, diriguojant profesoriui Petrui Bingeliui, skambės arijos, ansambliai ir chorai iš operos žanro lobyno, o vakarą vainikuos didingi Ludwigo van Beethoveno IX simfonijos akordai.

05 31 pazaisloi2

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis