lt
2020-09-17 į sąrašą

Gamtos mylėtojams – naujas gaivus Kauno ir apylinkių žemėlapis

Šis žemėlapis – tai pasakojimas apie Kauno parkus, vandens telkinius, pažintinius takus, išskirtinius gamtinius objektus, idėjos dviratininkams ir gausybė naudingų nuorodų mėgstantiems planuoti laiką savarankiškai.

Iliustruotų maršrutų serija „It’s Kaunastic“ pasipildė nauju leidiniu – „Žalias miestas“. Vilniuje vykusių „Sostinės dienų“ metu turistams pristatytas žemėlapis – tai pasakojimas apie Kauno parkus, vandens telkinius, pažintinius takus, išskirtinius gamtinius objektus, idėjos dviratininkams ir gausybė naudingų nuorodų mėgstantiems planuoti laiką savarankiškai.

„Nuostabus rudeniškas oras, vėjas plaukuose, o priešaky – dar nematyti vaizdai, arba įvairiomis spalvomis nusidažiusi gamta. Būtent taip galėčiau apibūdinti keliavimą naujuoju gamtos maršrutu. Auksinis ruduo – tinkamiausias metas keliauti, pirmyn į mišką, miesto parką ar pažintinį taką, o gal į miestą pasižvalgyti nuo piliakalnio?“, – pažinti tai, kas seniau už Kauną, kviečia „Kaunas IN“ turizmo skyriaus vadovė Inga Pažereckaitė-Kalėdienė.

Pavyzdžiui, ar žinojote, kad neseniai iš pagrindų atnaujintam Dainavos parkui pradžią davė šioje vietoje veikęs olando Kornelijaus Štofelio sodininkystės–daržininkystės ūkis, kuriame augo daug retų ir egzotiškų augalų? O ar esate atradę Marvelės kaskadas, žyminčias Kauno miesto ir rajono ribą? Tai vienas instagramiškiausių objektų Kaune, žavintis ir vasarą, kai čia malonu slėptis nuo tvankumos, ir žiemą, kai sustingsta lyg ledo skulptūra.

118836684 3038001166322045 4344825805338497117 n 1

Kauną ir jo apylinkes daigsto ne vienas įkvepiantis pažintinis takas – keliautojai gali rinktis nuo visai trumpų, nevarginančių distancijų, iki žygių virš pelkės ar pasivaikščiojimo kalvomis. Nagrinėdami žemėlapį „Žalias miestas“ sužinosite, kur atsiveria gražiausi saulėtekiai, o kur Kaune auga pirmųjų Lietuvos olimpiečių ąžuolas. Jei domina storiausi, seniausi ar kitaip istoriškai svarbūs medžiai – visus juos aplankyti kviečia naujasis maršrutas. Jis, beje, aktualus ne tik vasarą ar rudenėjant – juk gamta įspūdinga visais metų laikais, o kai kurios panoramos išties atsiveria tik nukritus lapams.

Žemėlapių serija „It’s Kaunastic“ pristato ir Kauno modernizmą, gatvės meną, litvakų palikimą, tankų kultūrinį Kauno kilimą, sportiškiausius miesto istorijos akcentus ir daug kitų įkvepiančių maršrutų. Taip pat visai neseniai pasirodė kava ir istorijomis kvepiantis leidinys „Skandinaviška popietė“. Visus šiuos leidinius rasite „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre bei internete. „Žalias miestas“ netrukus bus išleistas ir anglų kalba.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis