lt
2019-04-09 į sąrašą

Devyni Kauno restoranai pretenduoja tapti geriausiais Lietuvoje

„30 geriausių restoranų“ rinkimai prasideda – Gero maisto akademija paskelbė trumpąjį restoranų sąrašą, iš kurio rinks savo 2019-ųjų geriausiuosius.

Balandžio 9 d. startavo jau ketvirtąjį kartą vykstantys „30 geriausių restoranų“ rinkimai. Specialaus renginio metu Gero maisto akademija kartu su pagrindiniu projekto partneriu – indų ir interjero prekės ženklu „iittala“ – paskelbė trumpąjį restoranų sąrašą, iš kurio virš 100 Gero maisto akademijos narių rinks savo 2019-ųjų favoritus.

Trumpajame 60 restoranų sąraše – akivaizdi projekto plėtra už Viniaus ribų ir netgi 12 geografinių lokacijų visoje Lietuvoje. Taip pat spaudos konferencijos metu buvo pranešta apie dar tris apdovanojimų naujienas.

„Restoranų verslas yra labai dinamiškas, todėl kasmet turime rinkos naujokų ir tų, kuriuos tenka išbraukti. Tačiau yra ir tokių, kurie nepatenka į restorano sąvoką, bet yra ryškūs ir verti dėmesio. Taip pat yra žmonių, be kurių Lietuvos gastronomija būtų kur kas prėskesnė. Dėl šios priežasties projekte atsirado naujienų“, – Gero maisto akademijos įkūrėjas Linas Petrukaitis.

Kiekvienas galės atiduoti savo balsą

Specialių pietų metu pernai geriausiu restoranu Lietuvoje pripažintame „Džiaugsme“ Gero maisto akademijos Taryba pristatė šių metų projekto naujienas. Iki šiol tris metus iš eilės buvo renkami tik 30 geriausių restoranų. Tačiau šiemet nuspręsta sukurti kelias ypatingas nominacijas, kurios plačiau įvertintų maisto kultūros kūrėjus Lietuvoje.

„Restoranų verslas yra visiškai priklausomas nuo žmonių darbo ir jų talentų. Todėl šiemet „30 geriausių restoranų“ apdovanojimų metu pirmą kartą bus įteiktas įvertinimas už nuopelnus Lietuvos gastronomijai“, – spaudos konferencijos metu sakė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė ir Gero maisto akademijos Tarybos narė Evalda Šiškauskienė.

Taip pat šiemet Gero maisto akademijos Taryba iškėlė ir antrąjį apdovanojimą – maitinimo įstaigai, kuri nepatenka į restorano apibrėžimą, tačiau per metus stipriai prisidėjo prie Lietuvos gastonomijos įvairovės.

Galiausiai bus išpildyta ir ilgai laukta „žmonių pasirinkimo“ nominacija. Iki šiol išlaikant kuo didesnį kokybinį standartą šalies restoranus vertino akademija, kurią sudaro industrijos profesionalai (someljė, šefai, maisto blogeriai, rašytojai ir pan.). Tačiau šiemet ir restoranų lankytojai galės balsuoti už jiems iš trumpojo sąrašo labiausiai patikusį restoraną.

„30 geriausių restoranų“ – reprezentatyviausias restoranų gidas Lietuvoje

„30 geriausių restoranų“ balsavimas akademijos viduje jau prasidėjo, o rezultatai nuo 30-os vietos bus pradėti skelbti jau gegužės pabaigoje, apdovanojimų ceremonija numatyta birželio pabaigoje, praūžus „50 geriausių restoranų pasaulyje“ apdovanojimams.

Tokie restoranų vertinimai vyksta pasauliniu mastu, kai kurios šalys turi savo restoranų reitingus. Lietuvoje toks projektas vyksta jau ketvirtą kartą ir įgauna vis daugiau populiarumo ne tik Lietuvoje, bet užsienyje – jis dažnai tarnauja kaip gidas į mūsų šalį atvykstantiems svečiams.

Rinkimus organizuoja Gero maisto akademija kartu su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija ir žurnalu „Geras Skonis“.

Projekto trumpasis sąrašas, iš kurio renkami šalies geriausi 2019 m. restoranai:

Kaunas
Dia
Ieti
Medžiotojų užeiga
Monte Pacis (titulinė nuotr.)
Nüman
Piano Piano
Snobas
uoksas
Momo Grill

Vilnius
14 Horses
Amandus
Astorija Brasserie
Böff
Da Antonio
Dine
Džiaugsmas
El Mercado
Ertlio namas
Gaspar’s
Imperial
Lauro Lapas
Mabre
Marche
MEAT
Mykolo 4
Nineteen18
Selfish
Sofa de Pancho
Somm
St. Germain
Stebuklai
Stikliai
Sweet Root
Telegrafas
Ti'ana
Time
Trinity

Klaipėda
Ararat All Suites hotel
Meridianas
Momo Grill
Monai

Birštonas
Moon, Vytautas Mineral SPA

Druskininkai
Keturi vėjai, Grand SPA Lietuva
SPA Vilnius
Toli Toli
Velvetti

Labanoras
Labanoras

Nida
Nerija
Nidus

Palanga
4
Onorė
Palangos Vanagupė
Pušų Paunksnėje
Restaurant Palanga
Vila Komoda
Žuvinė (ir Vilniuje)

Plateliai
SALA Resort

Šiauliai
Avenue Brasserie

Trakai
Apvalaus stalo klubas
IDW Esperanza Resort

Ventė
Šturmai (ir Vilniuje)

Organizatorių inf.
„Monte Pacis“ nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis