lt
2019-05-20 į sąrašą

Birštono dovana Kaunui – teminis maršrutas kurorte

Gegužės 20-oji – Kauno diena, ir nors miesto gimtadienį jau su trenksmu atšventėme, norime pasidžiaugti ypač miela dovana, mus pasiekusia iš Birštono.

Gegužės 20-oji – Kauno diena, ir nors miesto gimtadienį jau su trenksmu atšventėme, norime pasidžiaugti ypač miela dovana, mus pasiekusia iš Birštono.

Birštonas ne tik artimiausias kurortas, esantis šalia Kauno. Birštoną su Kaunu jau nuo seno sieja daugiau nei draugystė. Susipažinę su istoriniais faktais, išgirdę įdomių pasakojimų apie Birštoną ir Kauną, birštoniečiai sukurti teminį maršrutą „Birštonas kauniečiams arba Birštonas myli Kauną“. Juk tai, kas vadinama „daugiau nei draugystė“, tarp Birštono ir Kauno, prasidėjo dar Vytauto Didžiojo laikais, kai Birštone, Vytauto kalno papėdėje, Vytautas Didysis suteikė Kaunui Magdeburgo teises .Šis faktas buvo tik vienas iš daugelio, tapęs įkvėpimu „Čiulba ulba“ koamndai sukurti ir pakviesti dalyvauti teminiame maršrute „Birštonas myli Kauną“. 

DA sienele 8 1024x683

„Čiulba ulba“ nuotr.

Šis maršrutas skirtas birštoniečiams, kauniečiams, o ir visiems tiems, kas myli Birštoną, myli Kauną, ir juos abu. Pasirinkę šį pažintinį maršrutą, keliaudami po Birštono istorines vietas, kultūros, turizmo objektus, sužinosite įdomiausių faktų ir istorijų apie Birštono ir Kauno draugystę.

„Čiulba ulba“ komanda dalijasi keliomis detalmis – abiejuose miestuose nenustebkite, kad rasite paminklus Vytautui Didžiajam, susipažinsite su paslaptinga prelato K. Alšausko gyvenimo ir meilės istorija, kuri sieja Birštono kurortą ir Kauno miestą, išsiaiškinsite, kaip su abiejų miestų istorijomis susijęs tarpukario „reklamos virtuozas“ Mstislavas Dobužinskis, būsite pakviesti surasti vandens stichijas simbolizuojančius fontanus. Kauniečiai atras įkvepiančias skulptūras, kurių autorius sieja meilė Birštonui ir Kaunui, o birštoniečiai galės sužinoti spalvingas vienų žymiausių visų laikų moterų Lietuvoje –Barboros Radvilaitės Bonos Sforcos, Sofijos Smetonienės- gyvenimo istorijas...Kurios, beje, taip pat gražiai susijusios su Birštono meile Kaunui ir Kauno Birštonui.

6F42AA49 7E46 46A3 B887 59C80415D9AC

„Čiulba ulba“ nuotr.

Маršruto ekskursijas veda Birštono Turizmo ir informacijos centras. Rezervacija ir detalesnė informacija: info@visitbirstonas.lt, 8 – 319 65740. Ekskursijos kaina 26 Еur/ grupei. Trukmė: 2 val.

Orientacinį žaidimą veda „Čiulba ulba. Pramogos Birštone“. Rezervacija ir detalesnė informacija: pramogos@ciulbaulba.lt ir tel. 8 687 88079, 8 673 25523. Orientacinio žaidimo kaina: 8 Eur/ žmogui. Trukmė 2 val.

Daugiau informacijos

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis