lt
2018-07-30 į sąrašą

Augalinio maisto gerbėjai Kaune susitiks rugsėjį

Festivalyje, kuris vyks prie Soboro, kauniečių ir miesto svečių lauks veganiškų prekių mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos ir kita programa.

Rugsėjo 8 d. Kauno Nepriklausomybės aikštėje, greta Soboro, vyks jau antrasis festivalis „Vegfest LT Kaunas“. Iškart po to, rugsėjo 14-16 d. Tautų mugės metu sostinėje, Totorių gatvėje įsikurs „Vegfest LT Vilniaus ruduo“.

Augalinio maisto festivalis „Vegfest LT“ organizuojamas nuo 2016-ųjų. „Tai renginys, skirtas populiarinti veganizmą, augalinę mitybą bei sveiką gyvenimo būdą“, – sakė jo organizatorė, Juntinėje Karalystėje gyvenanti lietuvė Ventė Viteikaitė. Iki šiol buvo surengti šeši „Vegfest LT“ renginiai – penki Vilniuje bei vienas Kaune.

Šio festivalio idėją Ventė atsivežė iš užsienio – čia panašūs renginiai organizuojami jau daugiau nei 30 metų ir sulaukia daugybės lankytojų. Renginių Kaune ir Vilniuje lankytojų lauks veganiškų prekių mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos ir kita programa. „Kaune mugė bus kiek didesnė nei Vilniuje, o Vilniuje išsiskirs tuo, kad šįkart Tautų mugės prašymu joje dalyvaus kaip niekuomet daug prekybininkų iš užsienio“, – pasakojo V. Viteikaitė. Savo produkciją pristatys gamintojai iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos. Renginyje prekiauti leidžiama tik tokiomis prekėmis, kuriose nėra gyvūninės kilmės sudėtinių dalių bei kurios nėra testuotos su gyvūnais.

Clearspring LygSapnePhotography

„Lyg Sapne Photography“ nuotr.

Atėjusieji galės paragauti įvairių užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusfabrikačių, ekologiškų prekių, virtuvės įrangos, receptų knygų, natūralios kosmetikos, papuošalų, aksesuarų, drabužių, veganų atributikos, prekių vaikams.

Visą renginio savaitę Kauno miesto Vinco Kudirkos bibliotekoje vakarais vyks paskaitos – nuo pirmadienio iki penktadienio jas skaitys neseniai Kaune duris atvėrusios Gyvensenos medicinos klinikos gydytojai, o šeštadienio popietę į paskaitą „Energija, sveikata ir motyvacija: kaip jų pasiekti?“ pakvies žinomas sportininkas, sporto treneris ir mitybos specialistas Andžej Michmel.

Karamele GabrielesMortosVilkaitesNtr

Gabrielės Mortos Vilkaitės nuotr.

„Tai pirmieji mūsų renginiai viešose, o ne privačiose erdvėse“, – džiaugėsi Ventė. Pasak jos, festivalis auga ir jam reikia vis daugiau vietos. Į šiuos renginius visi norintys prekiauti netelpa, o lankytojų skaičius skaičiuojamas tūkstančiais, tad festivalio komanda jau kuris laikas dairėsi naujų erdvių.

„Vegfest LT“ populiarumas sutampa su veganų bendruomenės augimu. Laikoma, kad tai sparčiausiai pasaulyje augantis judėjimas. Jungtinėje Karalystėje šiuo metu skaičiuojama daugiau nei 3,5 milijonai veganų, panašus skaičius ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Skandinavijos šalyje, judėjimas taip pat labai populiarus JAV, Kanadoje, Australijoje, Tailande, Izraelyje, Rusijoje. Kiek veganų Lietuvoje nėra tiksliai žinoma, tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ suburta grupė „Lietuvos veganai“, ką tik atšventusi penkerių metų gimtadienį, jungia daugiau nei 25.000 narių – tai pagrindinė šalies veganų platforma internete.

„Priežasčių rinktis veganizmą – daug, žmones stabdo tik seni įpročiai ir įsitikinimas, kad augalinė mityba blanki. Tačiau tai visiška netiesa – ateikite į „Vegfest LT“ renginius ir patys tuo įsitikinsite“, – tvirtino V. Viteikaitė.

Įėjimas į renginius bei paskaitų programą – nemokamas.

Daugiau informacijos apie „Vegfest LT Kaunas“.
„Vegfest LT“ informacija ir nuotraukos.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis