lt
2020-03-02 į sąrašą

„Airbnb Experiences“: kokią kaunastišką patirtį pasiūlysime svečiams?

Tautiniai šokiai, jogos ir kovos menų užsiėmimai, uogienės virimas, žygiai dviračiais ir sutartinių pamokos yra tik keletas veiklų, kurias galima pristatyti svečiams iš užsienio.

Šiemet Lietuva prisijungė prie keliasdešimties valstybių, kuriose keliautojai gali užsisakyti patirtis su vietiniais gyventojais per „Airbnb Experiences“ platformą.

Patirčių spektras stebina gausumu – nuo bėgimo su vilkais Berlyno miškuose ir tikrų itališkų raviolli lipdymo su ponia Nona iš Toskanos iki jogos su ožiukais ir šunimis atokioje fermoje JAV. Žmonės, siūlantys šias ir kitas ne ką mažiau įdomias patirtis, patys dėlioja savo programą ir užimtumą, o vidutinis patirties šeimininkas per metus papildomai užsidirba apie 2300 eurų. Tiesa, yra ir tokių, kurie sugeba užsidirbt iki 270,000 eurų! Tai ko gi reikia sėkmingai „Airbnb“ patirčiai?

Kokią patirtį galima pasiūlyti?

Nors „Airbnb Experiences“ platformoje yra nemažai klasikinių turistinių patirčių – turų mažoms grupėms ir pasivaikščiojimų po gražiausius senamiesčius – bene vienintelis apribojimas siūlant naują patirtį yra vaizduotė. Tautiniai šokiai, jogos ir kovos menų užsiėmimai, uogienės virimas, žygiai dviračiais ir sutartinių pamokos yra tik keletas veiklų, kurias galima pristatyti svečiams iš užsienio.

Šiuo metu populiariausios patirčių kategorijos platformoje yra Gastronominiai turai, Patirtys su gyvūnais (kaip jau minėta joga su ožiukais), Patirtys gamtoje ir visos patirtys, kurių metų galima kažką sukurti savo rankomis.

Nors Lietuvoje „Airbnb Experiences“ atsirado palyginti neseniai, platformos vartotojams jau siūlomi šie kaunastiški patyrimai – autentiškų patiekalų degustacija ir istorijų pasakojimas restorane „Ieti“, žūklė Kauno mariose, „macarons“ ruošimo ir ragavimo dirbuvės, pasivaikščiojimas su patyrusiu gidu po Kauno senamiestį ar buvusią geto teritoriją, kvapnių žvakių gamybos pamokos ir kitos pramogos.

Screenshot 2020 03 02 at 20.11.03

Ingos Turminienės / „Ieti“ nuotr.

Kaip keliautojai sužino apie patirtis?

Sėkmingai užsiregistravę „Airbnb Experiences“ platformoje galite tikėtis užklausų jau artimiausiu metu. Keliautojas, užsisakęs nakvynę per „Airbnb“ platformą, artėjant savo vizitui gauna laišką su patirtimis, kurias galima pabandyti vietovėje, į kurią jis keliauja. Taip pat nepamirškite, kad, kaip rodo Europos kelionių komisijos tyrimas, pomėgiai ir interesai yra viena pagrindinių priežasčių, lemiančių kelionės krypties pasirinkimą. Gal kažkas atvyks į Lietuvą būtent dėl to, kad savo sodyboje pasiūlysit išsikepti šakočio ar pakviesit į žygį po pelkes?

Be to, nenustebkite, kad išbandyti jūsų patirtį norės ir lietuviai! „Airbnb“ duomenimis, kai kuriuose miestuose net 15 procentų patirčių užsakymų ateina būtent iš vietinių gyventojų.

Ko tikimąsi iš gero patirties šeimininko?

Vartotojai mieliau renkasi patirtis su žmonėmis, kurie sugeba pademonstruoti savo srities išmanymą. Pavyzdžiui, jeigu siūlote pamokyti šokti klumpakojį, gal verta paminėti, jog šokat nuo vaikystės? Ar net įkelti trumpą filmuką, kuriame atsiskleidžia jūsų talentas? Būkite atviri su savo potencialiais patirčių svečiais. Juk jie nori ne tik patirti kažką naujo, bet ir susipažinti su jumis!

Kitas aspektas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra tai, kaip gerai gebate susibendrauti su naujais žmonėmis ir padedate jiems jausti laukiamiems. Jeigu organizuojate gastronominę kelionę po miestą, pagalvokit, kaip pasirūpintumėte svečiais vegetarais. Ar būtumėte pasiruošęs greitai pakeisti maršrutą, jei staiga užkluptų lietus? Jeigu buriate grupelę žmonių, ar rastumėte būdą padėti jiems susibendrauti tarpusavyje?

Ir, galiausiai, pagalvokite kokias duris jūs, kaip vietinis, galite atverti savo svečiams. Ką galite pasiūlyti tokio, ko svečiai nerastų net geriausiai parašytame kelionių vadove? Gal žinote, kur geriausiai auga baravykai? Kuriuo metu geriausiai gaudomas gintaras? O gal pažįstate nutrūktgalvių menininkų, kurie įsileistų jus ir jūsų svečius į savo studiją?

Iki kovo 18 dienos platformoje užsiregistravusių naujų patirčių šeimininkų laukia galimybė gauti dar daugiau dėmesio iš „Airbnb“ bendruomenės. Platformos kuratoriai kartu su „Keliauk Lietuvoje“ atrinks 20 labiausiai išskirtinių patirčių ir patalpins jas specialiame polapyje, kuriuo „Airbnb“ dalinsis su savo milijonine auditorija visais turimais kanalais balandžio viduryje.

Tapkite „Airbnb Experiences“ dalimi čia.

„Keliauk Lietuvoje“ inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis