lt
Renginiai į sąrašą

Kauno kariliono muzikos vasaros koncertų ciklas

K. Donelaičio g. 66, Kaunas 44248 2018 06 14 16:00 Internetinis puslapis

Kauno menininkų namai kviečia į 2018-ųjų metų koncertų ciklą Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, kurio metu skambės kariliono virtuozų Austėjos Staniunaitytės ir Juliaus Vilnonio atliekami kūriniai. Sekmadieniais ir šventinėmis dienomis tradiciškai 16 valandą skambėsiančioje programoje figūruos tiek gerai pažįstami klasikiniai kūriniai, tiek netikėti muzikiniai atradimai.

Artimiausi kariliono koncertai vyks gegužės 6, 13, 20 ir 27 dienomis, 16 valandą.

Karilionu skambins maestro J. Vilnonis. 
Gegužės 6 d. skambės „Populiariosios muzikos koncertas“, gegužės 13 d. – „Baroko muzikos koncertas“. 

Birželį karilionu skambins A. Staniunaitytė. Koncertai vyks birželio 3, 10, 14, 17 ir 24 dienomis.

Vidurvasario pradžią koncertais liepos 1 ir 22 dienomis žymės J. Vilnonis, tuo tarpu A. Staniunaitytė skambins 6, 8, 15 ir 29 dienomis.

Vasaros pabaigos koncertuose figūruos abu muzikai: J. Vilnonis skambins rugpjūčio 5 ir 19 dienomis, o A. Staniunaitytė muzika dalinsis rugpjūčio 12 ir 26 dienomis.

Tikslesnė koncertų programa bus skelbiama netrukus.

Karilionas (pranc. „carillon“) – vienas iš sudėtingiausių muzikos instrumentų pasaulyje. Instrumento, susidedančio iš chromatiškai suderintų varpų komplekto, istorija siekia 500-us metų. Karilionu grojamų muzikinių kompozicijų įmantrumas tiesiogiai priklauso nuo karilionininko patirties, profesionalumo ir fizinio pasirengimo – grojama rankomis (kumščiais, pirštais), kojomis – dažnai basomis, tam, kad būtų geriau juntamas instrumentas.

Reguliarūs koncertai Kauno karilionu vyksta jau daugiau nei 60 metų, pirmieji Kauno karilionininkai – Giedrius ir Viktoras Kuprevičiai. Šiandien Kauno karilionas turi 49-is varpus bei atnaujintą klaviatūrą, didžiausias kariliono varpas „Kaunas“ – Valdo ir Almos Adamkų dovana. Kauno karilionas priklauso Vytauto Didžiojo karo muziejui (steigėjas – Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija). Kariliono koncertų programą šiltuoju metų sezonu, sekmadieniais bei valstybinių švenčių dienomis koordinuoja Kauno menininkų namai.

Šių metų programa parengta pasibaigus karilionininkų parinkimo ir koncertinių

programų atlikimo Kauno karilionu konkursui. 2018-ųjų metų koncertų ciklo tikslas – tęsti Kauno kariliono koncertų tradiciją Kaune, supažindinti kariliono muzikos gerbėjus ne tik su klasikinėmis, bet ir šiuolaikinėmis karilionu atliekamomis muzikinėmis kompozicijomis, pristatyti kariliono muziką jaunesnės kartos kauniečiams ir Kauno svečiams, puoselėti šio instrumento unikalumą.

Skaityti daugiau

taip pat gali patikti

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis

Užsisakyti naujienlaiškį