į sąrašą

IX FORTO MUZIEJUS

Žemaičių pl. 73, Kaunas +370 686 26243 info@9fortomuziejus.lt www.9fortomuziejus.lt Suaugusiems - 8 EUR, vaikams, studentams, senjorams - 4 EUR. Paskutinį mėnesio sekmadienį muziejaus lankymas nemokamas. Nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
Nuo antradienio iki penktadienio 9.00–17.00 val.
Nuo šeštadienio iki sekmadienio 10.00–18.00 val.

Nuo spalio 1 d. iki kovo 31 d.
Nuo antradienio iki sekmadienio 9.00–17.00 val.

IX fortas – vienas iš Kauno tvirtovės gynybinių įtvirtinimų, valstybės saugomas istorijos ir architektūros paminklas.  IX forte veikia muziejus, kuriame lankytojai supažindinami su įdomia ir savita Kauno tvirtovės gynybinių įtvirtinimų karine architektūra, Pirmojo pasaulinio karo ginkluotės ir ekipuotės pavyzdžiais. Lydimi ekskursijų vadovo lankytojai gali apžiūrėti gynybinės sienos ir poternų vidų. Kita ekspozicijos dalis pristato Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo filialo periodą ir supažindina su kalinių buitimi, atkuria NKVD vykdytų represijų epizodus, atskleidžia nacių vykdytų nusikaltimų mastą. Autentiškose kamerose, kurių sienose yra išlikusių žmonių priešmirtinių įrašų, įrengta didelė ekspozicija, atskleidžianti žydų tautos tragediją Lietuvoje, pasakojanti apie Kauno getą ir žudynes. Masinių žudynių vietą ženklina skulptoriaus Alfonso Ambraziūno sukurtas 32 m aukščio trijų skulptūrinių grupių monumentas. 
Muziejuje vyksta įvairūs renginiai ir minėjimai, lankytojams teikiamos ekskursijų vadovų paslaugos, organizuojami edukaciniai užsiėmimai, suteikiama galimybė su ekspozicija susipažinti naudojantis audio ir videogidu.

Skaityti daugiau

taip pat gali patikti

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis