lt
2019-07-26 į sąrašą

„Monte Pacis“: pasaulinės turizmo tendencijos unikalioje istorinėje vietoje

Kauno augančio verslo apdovanojimuose „K.A.V.A. 2019“ svetingumo kompleksas apdovanotas už svečiams teikiamas išskirtines paslaugas, socialinius projektus bei Kauno miesto vardo žinomumo didinimą.

Birželį antrąkart išdalinti Kauno augančio verslo apdovanojimai „K.A.V.A. 2019“. Šiemet juose debiutavusioje nominacijoje „Svetingumas Kaune“ triumfavo Unikalioje istorinėje vietoje – Pažaislio vienuolyne – veikiantis svetingumo kompleksas „Monte Pacis“. Prieš šešerius metus atidaryti viešbutis ir restoranas apdovanoti už svečiams teikiamas išskirtines paslaugas, socialinius projektus bei Kauno miesto vardo žinomumo didinimą.

Fundatoriai. Butina nurodyti Organizatorius Lapes vestuves

Vestuvių šventės svetingumo komplekse akimirka. Organizatoriaus „Lapės vestuvės“ nuotr.

Kruopštus pasiruošimas veiklai

Pasak svetingumo komplekso vadovės Indros Ramanauskienės, su atidumu ir pagarba istorijai religiniame objekte įkurtas „Monte Pacis“ atspindi pasaulines turizmo tendencijas, teikdamas originalias ir modernias paslaugas neįprastoje, unikalioje vietoje.

2013 m. laimėję operatoriaus konkursą, „Monte Pacis“ kūrėjai savo lėšomis įrengė 13 viešbučio kambarių, restoraną, sutvarkė vienuolyno Svečių namo priklausinius – alėją bei ovalinį kiemą. Ėmusis darbo užgriuvo ne tik džiaugsmas, bet ir labai didelė atsakomybė bei gausus tikrintojų antplūdis. Juk prie bene svarbiausio šalies istorinio religinio objekto besišliejantis svetingumo kompleksas – unikalus, jautrus, visiems rūpintis projektas. Todėl dar prieš jį įgyvendinant buvo daug kalbėtasi su vienuolėmis, diskutuota, kokią viziją mato jos, kokią – svetingumo verslo kūrėjai.

„Nuosekliai rinkome informaciją: konsultavomės (beje, tą tebedarome ir šiandien) su istorikais, Bažnyčios atstovais, ieškojome informacijos įvairiuose leidiniuose, internete, lankėme panašiu principu veikiančius Italijos, Prancūzijos, Ispanijos, Vokietijos vienuolynus. O su kai kuriais jų užmezgėme ne tik draugiškus, bet ir verslo santykius,“ – kruopštų pasiruošimą veiklai išskirtinėje erdvėje prisimena „Monte Pacis“ vadovė Indra Ramanauskienė.

Monte Pacis 9

Monte Pacis 8

„Monte Pacis“ archyvo nuotr.

Apsisprendus imtis šios veiklos, seserys verslininkus pavadino dvasios avantiūristais: ir iš tiesų, kurti viešbutį ir restoraną vienuolyne – labai drąsu. Tačiau tikėjimo savo vizija teikė pati istorija, bylojanti, kad neinama prieš objekto prigimtį. XVII a. įkurto vienuolyno fundatorius K. Z. Pacas pastatą, kuriame veikia „Monte Pacis“, pasistatė savo šeimai ir svečiams, tad šioje vietoje visada buvo teikiama svetingumo paslauga. XX a. antroje pusėje merdėję statiniai atgimė vienuolių iniciatyva ir Kauno miesto savivaldybės pastangų dėka, gavus finansavimą iš Europos Sąjungos fondų.

Kur kas daugiau nei viešbutis ir restoranas

„Jei pradėdami šį verslą jautėmės tarsi tas energingas paauglys, kuriam viskas įmanoma, tai šiandien, manau, subrendome kaip įmonė, bet tuo pačiu nepraradome savo paaugliškos energijos ir alkio naujovėms,“ – sako komplekso vadovė.

Šiuo metu svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ – tai nedidelis, stilingas teminis keturių žvaigždučių viešbutis (2014 m. pelnęs geriausio įgyvendinto Lietuvos turizmo projekto apdovanojimą, 2019 m. – vienintelis iš Lietuvos priimtas į prestižinę Heritage Europe Hotels asociaciją). Pasak I. Ramanauskienės, kas kartą čia pakeri rytai: kai vienuolynas dar užvertas lankytojams, pro langus galima matyti tik anksti kylančias seseris, gamtą ir mėgautis neapsakoma ramybe.

Pažaislyje gyvi visi 4 metų laikai: santūrus, baltame sniege paskendęs ar šurmuliuojantis nuo svečių juoko ilgais vasaros vakarais, „Monte Pacis“ keičiasi kartu su sezonais. Šiltuoju metų laiku renginių kalendorius užpildytas krikštynomis, vestuvėmis, asmeninėmis šventėmis, o šaltuoju – įmonių renginiais bei konferencijomis.

Kauniečių mylimas ir „Monte Pacis“ restoranas, 2018 m. „White Nordic Guide“ oficialiai pripažintas Nr. 10 Baltijos šalyse ir nuolat patenkantis į geriausių Lietuvos restoranų 30-uką, garsėjantis vienu solidžiausių ir didžiausių šalyje vyno rūsių, kurį sudaro daugiau nei 200 pavadinimų vynas.

Monte Pacis 15

„Monte Pacis“ archyvo nuotr.

Chef Rokas Vasiliauskas 2

„Monte Pacis“ restorano šefas Rokas Vasiliauskas. „Monte Pacis“ archyvo nuotr.

„Monte Pacis“ kūrėjų nuomone, šis svetingumo kompleksas patenka į pasaulio turizmo naujausios mados dešimtuką, teikdamas aukščiausios kokybės, originalias ir modernias paslaugas neįprastose, unikaliose vietose. Modernios viešbučio ir restorano paslaugos teikiamos barokinių arkų, autentiškų freskų, originalių paveikslų apsuptyje, gerbiant seserų kazimieriečių kaimynystę, saugojant ir populiarinant istoriją, atkuriant ją receptuose, interjere, renginiuose. Tai galima pajusti tik peržengus slenkstį ar paskambinus: „Būkite pasveikinti“ – tokiais žodžiais kiekvieną svečią sutinka komplekso darbuotojai.

Vieta, kuria norisi dalintis

Komplekso komanda dažnai pusiau juokais, pusiau rimtai sako: Pažaislis comes first („pirmiausia – Pažaislis“). Pagarba objektui ir „rinkodarinis alkis“ didinti jo žinomumą ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos mastu skatina ne tik gaivinti primirštas tradicijas ar puoselėti turimas. Ne visai tradicinis objektas reikalauja ir netradicinių reklamos formų: nuo gastronominės–audiovizualinės „Pojūčių vakarienės“, tradicinės „Vinalia Rustica“ šventės po atviru dangumi, iki visiems prieinamos Liepų alėjos skaityklos, koncertų, parodų, iniciatyvų – toks „Monte Pacis“ susiformavo pirmiausia iš širdies, vizijos, o vėliau, ir iš idėjų išpildymo bei įgyvendinimo, prie kurių neretai prisideda ne viena dešimtis komandos narių.

Paklausta, kodėl „Monte Pacis“ nuo pat komplekso atidarymo prisideda ar savarankiškai vykdo visuomeninius, socialinius projektus, I. Ramanauskienė sako, kad tai kur kas daugiau nei vien rinkodaros priemonė: „Galima sakyti, kad man, šio verslo savininkei, to reikia bendrąja prasme. Noriu ne tik atlikti savo darbą, bet ir dalintis su kitais. Dalintis patirtimi ir žiniomis (intensyvių darbuotojų mokymų metu), darbu (savanoryste), o svarbiausia – dalintis šia vieta“.

Ne atsitiktinai „Monte Pacis“ sieja draugystė ir organizuojami socialiniai–labdaros renginiai su Maltos ordino pagalbos tarnyba, V. Kernagio fondu „Gėrio menas“, Sveikuolių sąjunga, labdaros ir paramos fondu „Beautiful heart“. Kartu su seserimis kazimierietėmis dar 2014 m. pradėtas ilgalaikis nemokamų renginių ciklas „Gyvų istorijų ciklas Pažaislyje. Hortus Conlusus“, inicijuotas Istorinės Pažaislio vienuolyno bibliotekos atkūrimo projektas, siekiant ją perduoti Pažaislio vienuolynui.

„Kaunas IN“ inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis