lt
2018-06-05 į sąrašą

Japonų medaus mėnesį Kaune įkvėpė filmas apie Sugiharą

Ir istorija apie diplomatą, ir šaltibarščiai, ir modernistinė architektūra – šviežiai iškeptiems sutuoktiniams Kaune patiko viskas.

Lietuvoje vos keliskart rodytas filmas „Persona Non Grata“ apie prieš pat II pasaulinį karą Kaune dirbusį diplomatą Čijunę Sugiharą jo gimtinėje Japonijoje sumušė daugelį žiūrimumo rekordų. Istorija apie žygdarbį, išgelbėjusį tūkstančius gyvybių nuo Holokausto, nepaliko abejingų ir daugeliui japonų tampa priežastimi apsilankyti Kaune. Neperdedame – ką tik susipažinome su Masaaki Aida ir Saki Aida, jaunavedžiais iš Osakos miesto. Jie savo medaus mėnesį nusprendė baigti Sugiharos mieste – Kaune!

IMG 6160

Masaaki ir Saki susituokė gegužę. Sveikinimai! / Asmeninio albumo nuotr.

„Pamatėme filmą, sužavėjo istorija, tikrai norėjome pamatyti tą miestą, kuriame dirbo Sugihara“, – taip trumpai apsisprendimą lėmusias priežastis išdėstė Masaaki. Filmą jis, beje, pamatė po lietuvio bičiulio Nedo Abario rekomendacijos. Lietuvis su mūsų straipsnio herojais susipažino viešėdamas Japonijoje ir, žinoma, padėjo jiems kuo daugiau pamatyti Kaune. Kitos, jau aplankytos medaus mėnesio stotelės – Vilnius, Latvija, Estija.

Kaune Masaaki ir Saki apsistojo „Metropolio“ viešbutyje. Jį, įtrauktą į turistinį maršrutą „Sugiharos keliu“, pora pasirinko neatsitiktinai – uždarius Japonijos konsulatą būtent čia apsistojo Čijunė Sugihara ir, iki išvykdamas iš Kauno, tęsė vizų išdavimo procesą. Japonijos konsulate šiuo metu veikiantis muziejus – Sugiharos namai – buvo pirmoji turistinė Aida šeimos stotelė Kaune. Čia juos priėmė Lietuvoje studijuojanti japonė.

Medaus menuo 4

Šaltibarščiai, cepelinai, silkė pataluose – tradicinių ir lietuvių pamėgtų patiekalų svečiai iš Japonijos per trumpą laiką spėjo išragauti į valias. Ir beveik viskas jiems labai patiko! Draugus Lietuvoje globojantis Nedas net pasikvietė juos į šaltibarščių gaminimo vakarėlį – ką gali žinoti, gal pikantiškai atrodančios rožinės sriubos receptą Masaaki ir Saki parsiveš namo į Osaką?

Medaus menuo 3

Abu Kauno svečiai – dizaineriai, Masaaki darbuojasi pramoninio dizaino kompanijoje, jo žmona dirba su tekstile. Taigi jau žinome, ką tikrai parsiveš į Japoniją – Kaune kuriamo prekės ženklo „Full Of Me“ bliuzoną, taip pat – lino šalį ir iš šios medžiagos pasiūtą žaislinę lapę. Pastaruosius gaminius pora įsigijo lino salone „Jaukūs namai“. Žemuosiuose Šančiuose įsikūrusios manufaktūros šeimininkė Asta Kavaliauskaitė – viena iš Sugiharos savaitės Kaune organizatorių, ne vieną kartą pati buvusi Japonijoje ir nuolat priimanti svečius iš šios šalies mūsų mieste. Lietuviški lino gaminiai vis labiau populiarėja Japonijoje, ir Asta prie šios sėkmės daug prisideda!

Per itin trumpą laiką Kaune aunavedžiai spėjo apsilankyti ir Pažaislio vienuolyne, Rumšiškėse, Kadagių slėnyje, pasivaikščioti Kauno senamiestyje ir centre, kur žavėjosi modernistine architektūra  – akivaizdu, nenuobodžiavo. Ypač didelį įspūdį Saki paliko Kauno apylinkių gamtos didybė.

Kaip jau supratote iš nuotraukų, Masaaki ir Saki mes susitikome Kiemo galerijoje – vienintelėje tokioje Kaune, veikiančioje ištisą parą ir visus metus. Per balkoną svečiams pamojavo ir čia prieš daugiau dešimtmetį atsikraustęs Vytenis Jakas. Naujakurys menininkas tuomet ėmė domėtis kiemo istorija, rado čia gyvenusių žydų nuotraukų ir jas perkėlė ant kiemo sienų – taip ėmė kurtis vienas populiariausių turistinių objektų Kaune, nuolat pasipildantis naujais meno kūriniais.

Medaus menuo 1

Turistinį žemėlapį „Sugiharos keliu“ galite rasti turizmui draugiškose vietose, „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre arba parsisiųsti skaitmeninę jo versiją lietuvių, anglų ir japonų kalbomis.  

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis