lt
2018-11-04 į sąrašą

Apdovanojimu įvertinta „Galerija be sienų“ veikia ir vėstant orams

„Office de Achitectura“ sukurtas Kauno paveikslų galerijos vasaros paviljonas – projekto „Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų“ dalis.

Šią vasarą greta Kauno paveikslų galerijos iškilęs paviljonas „Galerija be sienų” pelnė apdovanojimą šiuolaikinės Lietuvos architektūros apžvalginėje parodoje-konkurse „Žvilgsnis į save“. Šio projekto autoriai – architektai – „Office de Achitectura“ komanda: Andrius Ropolas, Jautra Bernotaitė ir Paulius Vaitiekūnas. VDA Kauno fakulteto Architektūros katedros absolventai šiemet tapo ir asistuojančiais Lietuvos paviljono Venecijos architektūros bienalėje kuratoriais.

„Galerija be sienų“ pateko tarp penkių komisijos išskirtų lygiaverčių objektų: „Vilnius Tech Parkas” („A2SM“ architektai), darželis „Vaikystės sodas“ („Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai“), „Mo“ muziejus („Studio Libeskind” ir „DO Architects”), „Mirksintis namas“ („Aketuri architektai“).

Iš beveik dviejų šimtų pretendentų tradicinio Lietuvos architektų sąjungos organizuojamo renginio komisija toliau vertinti atrinko 80. Toliau darbo ėmėsi tarptautinė žiuri. 2017–2018 m. darbus, suskirstytus į projektų, konkursinių projektų ir realizacijų kategorijas, vertino Anne Marie Galmstrup iš Danijos, Piotras Smierzewskis iš Lenkijos ir Saimiras Kristo iš Albanijos.

paviljonas2

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus nuotr.

Konkurso vertinimo kriterijai: aiški architektūrinė idėja, harmoningas objekto santykis su aplinka, adekvatus medžiagų panaudojimas, funkcionalumas, novatoriškumas, originalumas, objekto reikšmė miestui, sprendimų profesionalumas, realumas, idėjų įgyvendinimo kokybė. Atsižvelgdama į šiuos kriterijus, vertinimo komisija atsirinko 11 objektų ir skyrė dvi dienas jiems aplankyti ir apžiūrėti.

Spalio 25 d. komisija lankėsi Kaune, Paveikslų galerijos vasaros paviljone. Lietinga diena nesutrukdė įvertinti „Galerijos be sienų” privalumų – paviljono idėjos, jo dermės su Paveikslų galerijos pastatu, transformacijos galimybių ir objekto reikšmės: „Galerija be sienų” tapo nauja Kauno paveikslų galerijos kultūrine ašimi. Dar svarbiau – pirmąja Kaune atvira lauko erdve, skirta menui: performansams, parodoms ir kitoms kultūrinėms veikloms.

Paviljonas – Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus projekto „Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų“ dalis. Projekto idėja – kultūrinį veiksmą perkelti tiesiai į gatvę, stebėti ir analizuoti šiandien mieste vykstančius procesus, puoselėti kritinę miestelėnų mintį ir pilietiškumą, kurti miesto viziją.

Projekto kuratorė Auksė Petrulienė pasakoja, kad sumanymas neveikiantį Paveikslų galerijos baseiną transformuoti į erdvę renginiams ir kūrybinėms dirbtuvėms gimė daugiau nei prieš metus. „Office de Achitectura“ komanda šią idėją išaugino iki architektūrinio paviljono. Statinio biudžetas buvo itin ekonomiškas, todėl idėjai įgyvendinti reikėjo labai kūrybingų sprendimų. Išradingi paviljono statytojai – skulptorius Simonas Šidlauskas ir jo suburta komanda.

paviljonas1

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus nuotr.

Vasarą ir rudenį paviljone surengtos trys parodos, įvyko kone dvidešimt renginių ir kūrybinių dirbtuvių. Prasidėjus šaltajam metų sezonui, paviljonas neištuštėjo – čia veikiančias parodas (šiuo metu eksponuojamas Mildos Gineikaitės ciklas „(Ne)saugi zona“) smalsūs praeiviai gali aplankyti dieną ir naktį, sningant ar lyjant. Paviljono parodos ir renginiai yra nemokami. Statinys pritaikytas ir judėjimo negalią turintiems lankytojams.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus inf.
ciurlionis.lt

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis